Ses Yalıtım Süngeri

Ses Yalıtım Süngeri

Yan Daireden Gelen Sesi Nasıl Engellerim ?

Yan Daireden Gelen Sesi Nasıl Engellerim ?

Yan daireden gelen sesi engellemek için yapılması gereken duvarlarda ses yalıtım uygulaması yapmak. Bu işlemi kendi dairenizde sesin geldiği duvara yapabilirsiniz. İnşaatlarda bina yapımında ses yalıtımına dikkat etmemesinin sonucunda çevreden gelebilecek yüksek ses desibeline maruz kalınmaktadır. Bunun için Aksa Akustik Ses Yalıtım Uygulama firması olarak hizmet vermekteyiz.

Ses yalıtım malzemeleri ve ses yalıtım süngerleri ile istenmeyen seslerin önüne geçmekteyiz.  Yapılan uygulamadan sonra içeride 14 cm kadar bir alan kaybı oluşur. Kullanılan ses yalıtım malzemelerin kalınlığı, fazlalığı ve olması gereken hava boşluğu buna neden olmaktadır.

Peki nasıl bir uygulama modeli ile ses kesimi sağlamak gerekir ? Bunun için örnek verecek olursak yüksek ses kesim gücü olan 150 DNS yoğunluğa sahip 5 cm kalınlığında süngerpanın üzerine 5cm olacak şekilde çelik karkas ile birlikte hava boşluğu bırakılır . Ardından alçıpan veya ahşap levha uygulanır. Onun üzerine aks rapid sünger yapıştırıcısı sürüp ağır ses kesici epdm bariyer uygulaması yapılır. Bu malzemede 5mm kalınlığında olur. Daha sonra tekrar alçıpan ile yüzey kapatılır. İsteğe göre yüzeyine akustik sünger veya akustik panel tercih ederek akustik ses düzenlemesi de sağlayabilirsiniz. İstemiyorsanız üzerine alçı sıvası uyguladıktan sonra boya yapabilirsiniz.

Aksa Akustik ses yalıtım firması olarak ses geçiş değerine uygun malzeme kullanımını önermek amacıyla keşif hizmetimizde bulunmaktadır. Daha sonra kullanılan ses yalıtım malzemeleri için fiyat teklifi hazırlayıp size mail üzerinden göndermekteyiz. Detaylı bilgi ve iletişim için 0216 693 15 25 i arayabilirsiniz.

26 Ağustos 2017
8.432 kez görüntülendi