Ses Yalıtım Süngeri

Ses Yalıtım Süngeri

Üst Kattan Gelen Sesi Nasıl Engellerim ?

Üst Kattan Gelen Sesi Nasıl Engellerim ?

Üst kattan gelen sesleri engelleyebilmek için sesin kaynağından yaşanan ses probleminin önüne geçmektedir. Yani üst katın zeminine darbe, ayak ve konuşma seslerinin engellenebilmesi açısından zemin ses yalıtımı uygulaması yapılmalıdır. Yapmış olduğumuz katlar arası ses yalıtım uygulamalarında %70 ve %90 arasında garanti vermekteyiz.

Kendi tavanımda yapsam ne derece verim alabilirim diyorsanız. Hiçbir etkisi olmayacak ve boş yere masraf yapacaksınız. Bu sorunun çözülebilmesi için ses yalıtım süngeri ve ses yalıtım malzemeleri kullanarak ses yalıtım işlemi gerçekleştirilmeli. Parke veya şap altında kullanılan mantarlı kauçuk levha darbeli ve titreşimli sesleri engellediğinden dolayı kullanılması gerekmektedir. Buna ek olarak gürültülü seslerin yalıtımında kullanılan ağır ses bariyeri ve süngerpan kullanmanızda fayda var.

Uygulamaya örnek verecek olursak ; ilk olarak düz bir zemine 10mm kalınlığında 150 DNS yoğunluğunda süngerpan uygulanır. Daha sonra yapılması gerekirse hava boşluğu bırakılır ardından ahşap levha (osb) kullanılır. Daha sonra ses kesici bariyer kullanılır ve ardından mantarlı kauçuk levha kullanılır. Ardından parke veya ses yalıtımını desteklemek isterseniz ve akustik  bir görüntü elde etmek isterseniz kauçuk tabanlı akustik halı kullanabilirsiniz. Bu sadece bir uygulama örneği yani farklı ses desibellerinde başka modelde uygulamalar yapılabilir.

Zemin Ses Yalıtımı

Aksa Akustik ses yalıtım firması olarak ses geçiş değerine uygun malzeme kullanımını önermek amacıyla keşif hizmetimizde bulunmaktadır. Daha sonra kullanılan ses yalıtım malzemeleri için fiyat teklifi hazırlayıp size mail üzerinden göndermekteyiz. Detaylı bilgi ve iletişim için  0216 693 15 25 i arayabilirsiniz.

26 Ağustos 2017
13.256 kez görüntülendi