Ses Yalıtım Süngeri

Ses Yalıtım Süngeri

Tavan Ses Yalıtımı Nasıl Yapılmalı ?

Tavan Ses Yalıtımı Nasıl Yapılmalı ?

Tavan ses yalıtımı üst katta bulunan kişilerin yaptığınız gürültüden şikayetçi olmamasını sağlamak için yapılan uygulamalardır. Ses yalıtımı çok basit bir işlem değildir çünkü ses yayılan bir olaydır. Bu uygulamanın verimli hale gelebilmesi için ses yalıtım süngerleri ve ses yalıtım malzemeleri tercih edilmelidir. Peki tavan ses yalıtımı nasıl yapılır ? Üst kata giden sesleri önlemek için hangi malzemeleri tercih etmeniz daha doğru olur ?

Gürültülü seslerde yüksek ses kesim gücüne sahip ses yalıtım malzemesi tercih edilir. Bu malzemeler ses yalıtım süngerleri yani bariyerli akustik sünger, süngerpan, bariyerli süngerpan, yanmaz akustik süngerler olabilir. Ses kesim performansı yüksek olan ağır ses bariyeri, heraklite levha da kullanılabilir.

Tavan Ses Yalıtımı

Tavan ses yalıtım uygulaması için örnek bir uygulama söyleyecek olursak; ilk önce malzemenin uzun ömürlü kullanımını sağlayacak sünger yapıştırıcısını tavana sürüp ardından süngerpan yapıştırılmalıdır. Üzerine hava boşluğu bırakmak için çelik karkas uygulanır. Üzerini alçıpanla kapatıp akustik süngerle ortam akustiği de sağlayabilirsiniz.

Katlar Arası Ses Yalıtımı

Bulunduğunuz bölgeye uygun ses kesim oranı belirleyebilmemiz için firmamızdan keşif talep edebilirsiniz. Böylece yapılan ses yalıtım uygulaması için en uygun çözüm sizlere sunulur. Bizimle iletişim kurmak için 0216 693 15 25 i arayabilir veya info@aksaakustik.com.tr den bize mail atabilirsiniz.

Ses Yalıtım Süngeri Uygulama

26 Ağustos 2017
6.848 kez görüntülendi