Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır ?

Ses izolasyonu, istenmeyen ses sorunlarını çözümlemek ve rahatsız edici gürültüleri engellemek amacıyla yapılan bir uygulamadır. Tavan, zemin ve duvarlarda seslerin iletilmesini engellemek için ses izolasyonu yapılmaktadır. Bu uygulamalarda mekanların farklılıklarına ve kesilecek seslerin şiddetine göre farklı malzemeler kullanılmaktadır.

Etkili bir ses izolasyonu sağlanmak isteniyorsa öncelikler kullanılacak malzemenin kalitesi yüksek olmalıdır. Kesilmek istenen gürültülerin şiddetine göre malzemelerin yoğunlukları ve kalınlıkları uygun olarak seçilmelidir. Şiddeti yüksek olan gürültülerin yalıtımı için bondex süngerpan ve bariyerli süngerler gibi performansı yüksek olan malzemeler kullanılmalıdır.

ses-izolasyon-malzemeleri1

Ses izolasyon malzemeleri yapıştırma işlemi ile uygulanmaktadır. Bu işlem solid adı verilen madde ile gerçekleştirilmektedir. Solid ses izolasyon malzemelerinin yapıştırılma işlemi için özel olarak üretilmektedir. Ses izolasyonu uygulamalarında etkili bir performans için doğru malzeme seçilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir