Ses Yalıtım Süngeri

Ses Yalıtım Süngeri

Akustik Ortamlarda Yankı Nasıl Engellenir ?

Akustik Ortamlarda Yankı Nasıl Engellenir ?

Akustik ortamlarda yankı engellemek için akustik ses düzenleme süngeri , akustik halı veya akustik panel tercih edebilirsiniz. Duvar, tavan, zemin ve ortam içerisinde kullanacağınız her akustik ses yalıtım malzemesi katı cisimlere çarpıp geri yansıyan ses olayını en aza indirgemektedir.

Akustik Sünger Uygulaması

Akustik ses düzenleme süngerleri sesi sünger boşluklarına hapsederek tekrar geri dönmesini engelleyerek akustik yankı yalıtımı sağlar. Farklı model, kalınlık, yoğunluk ve renkte olması birçok ses desibel değerinin önüne geçmek için avantajlı bir duruma dönüştürür. Yanmaz akustik süngerler ve basotect melamin sünger diye adlandırdığımız süngerlerde piramit, yumurta, special, labirent ve düz model bulunmaktadır. Yanmaz akustik süngerler siyah renkte ve alev almaz özelliktedir. Duvar ve tavanda kullanılır.

Yanmaz Akustik Sünger Uygulaması

Basotect melamin süngerler antibakteriyel, yanmaz özelliklere sahip düşük yoğunluğuna rağmen ses yalıtım uygulamalarında etkili malzemelerdir. Beyaz ve gri rengi mevcuttur. Bunlar dışında köşelere kaçan sesleri engelleyebilmek adına genellikle müzik ve radyo odalarında sıklıkla tercih edilen bass küpü ve basstrap tercih edebilirsiniz. Ben hem renkli bir ortam olsun hemde yankıyı engelleyeyim diyorsanız bunun için önerebileceğimiz en iyi malzeme suni ipek kaplı akustik tekno touch süngerlerdir. Zigzag sünger, kesik piramit sünger,piramit panel, vicoustic flexi a50 sünger veya special piramit süngerde tercih edebilirsiniz. Sitemizde tüm ürünlere ulaşabilirsiniz.

Basotect Melamin Sünger Uygulaması

Akustik kauçuk tabanlı halı ve karo halı zeminde oluşabilecek darbeli seslerin ortam içerisinde yankı uyandırmaması işin en ideal ses yalıtım malzemeleridir. Tabanında bulunan kauçuk sayesinde alt kata giden titreşimli seslerin engellenmesini de sağlar. Farklı renklerde bulunması ortama uyum sağlamasına olanak tanır.
Akustik Ses Yalıtım Halısı

Akustik paneller duvar, tavan ve ortam içerisinde kullanılabilecek şekilde üretilmiştir. Dış yüzeyinde bulunan akustik kumaş sayesinde birçok renkte elde edilebilir ve ses emici hale getirilmiştir. Duvar ve tavanda düz modele sahip kumaş kaplı akustik panel kullanarak yankıyı önleyebilirsiniz. Veya daha akustik görünüm elde etmek istiyorsanız tavanda sarkık bir şekilde yüzer tavan paneli veya akustik baffle konumlandırarak da yankıyı engelleyebilirsiniz. Bunun yanında genellikle çağrı merkezi gibi konuşma seslerinin yoğun olduğu mekanlarda tercih edilen ara bölücü akustik paravan veya masa bölücü akustik masa seperasyon paneli tercih edebilirsiniz.

Akustik Panel İle Ortam Akustiği Oluşturma

Sizin bulunduğunuz ortama hangi malzemelerin en ideal olduğunu öğrenmek istiyorsanız Aksa Akustik Ses Yalıtımı firmamızdan 0216 693 15 25 i arayarak veya info@aksaaakustik.com a mail atarak destek alabilirsiniz.

Akustik Panel Uygulaması

26 Ağustos 2017
1.940 kez görüntülendi